Japończyk zagra w półfinale

Andy Murray, numer dwa w rankingu ATP, zaczął mecz tak, jak na faworyta przystało – gładko wygrał pierwszego seta 6:1. W drugim jednak Kei Nishikori, siódmy w klasyfikacji, zdążył się już obudzić. Po emocjonującej i widowiskowej grze Japończyk wygrał seta 6:4.

W trzeciej części meczu również było 6:4, ale tym razem dla Szkota. Czwarty set zakończył się natomiast takim samym wynikiem jak pierwszy – przy czym tu także Nishikori rozłożył Murraya na łopatki.

O wszystkim zadecydować miała piata runda wyrównanej walki. Tutaj mogliśmy oglądać dotychczasowy mecz w pigułce: najpierw na prowadzenie wychodzi Japończyk, potem Szkot, potem znów Japończyk... W końcu jednak Kei Nishikori serią udanych zagrań wymusił błędy rywala w decydującym momencie i mógł cieszyć się ze zwycięstwa 7:5. Mecz trwał aż cztery godziny.

W półfinale US Open japoński tenisista zagra ze zwycięzcą pojedynku Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Juan Martin del Potro (Argentyna).