Trener czeka już na nowy kontrakt

   • Montella wyprowadza AC Milan z kryzysu
  • Zarząd i przyszli właściciele chcą zatrzymać go na dłużej
  • Dziś wieczorem wszyscy oczekują zwycięstwa z Torino FC 

Pod wodzą Vicenzo Montelli mediolański klub wychodzi z kryzysu, w jakim znajdował się przez poprzednie 5 lat. Obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie A, ale ma do rozegrania zaległe mecze. Jeśli więc drużyna utrzyma obecną formę, może wkrótce awansować na czwartą lub nawet trzecią pozycję i znów, jak za najlepszych lat, wywalczyć sobie awans do Ligi Mistrzów.

W ubiegłym roku Montella, który wcześniej prowadził między innymi Sampdorię i Fiorentinę, podpisał z AC Milanem dwuletni kontrakt. Zarząd klubu jest jednak pod wrażeniem postępów, jakie robi drużyna pod wodzą byłego reprezentanta Włoch. Dlatego, jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, na stole wkrótce pojawi się kontrakt, który miałby obowiązywać do roku 2020. Oczywiście przedłużenie współpracy wiązałoby się z podwyżką. Pieniędzy nie powinno zabraknąć, bo klub zmagający się ostatnio z kłopotami finansowymi lada moment przejęty ma zostać przez chińskie konsorcjum.

Póki co Vicenzo Montelli musi jednak zadbać o to, by jego podopieczni nie zwolnili obrotów. Dziś wszyscy oczekują od niego wygranej w meczu z Torino FC, który rozpocznie się o 20.45 na Stadio Olimpico w Turynie.