Sławny weteran zmierzy się z młodym mistrzem

   • Kliczko nie walczył od przegranego pojedynku w listopadzie ubiegłego roku
  • Joshua regularnie nokautuje kolejnych rywali
  • Ukrainiec i Brytyjczyk zmierzą się w Londynie 29 kwietnia przyszłego roku 

– Po bardzo rzeczowych rozmowach osiągnęliśmy właśnie porozumienie w sprawie walki, która odbędzie się na Wembey, czyli na jednej z najbardziej znanych sportowych aren na świecie – poinformował Bernd Boente, promotor Władimira Kliczki.

Pojedynek 40-letniego Ukraińca z 27-letnim Brytyjczykiem zaplanowano na 29 kwietnia przyszłego roku. Na początku negocjacji pojawiła się propozycja, by Kliczko i Joshua zmierzyli się jeszcze pod koniec tego roku, ale promotorzy doszli do wniosku, że dałoby to bokserom zbyt mało czasu na przygotowania.

Przede wszystkim chodziło tu o Władimira Kliczkę, który nie walczył od listopada ubiegłego roku. Wówczas Ukraińca niespodziewanie pokonał Tyson Fury, który odebrał mu w ten sposób wszystkie tytuły mistrzowskie w wadze ciężkiej.

Anthony Joshua, posiadacz mistrzowskiego pasa IBF, po raz ostatni walczył pół roku temu i tak samo jak we wszystkich swoich zawodowych pojedynkach (było ich w sumie 17) zwyciężył przed czasem. W najbliższą sobotę Brytyjczyk zmierzy się natomiast z Erikiem Moliną. Specjaliści spodziewają po spotkaniu się kolejnego nokautu.