Wkrótce pierwsza seria treningowa

   • Uroczyste rozpoczęcie sportowego święta miało miejsce wczoraj w hali Ałmaty Arena
  • O godzinie 12.00 rozpocznie się seria treningowa na skoczni HS106 kompleksu Gornyj Gigant
  • W pierwszej serii treningowej Polskę z numerem 6 zaprezentuje „Stoch w spódnicy” 

Już dziś o godzinie 12.00 oficjalnie rozpocznie się seria treningowa pań 28. Zimowej Uniwersjady Ałmaty 2017. Pierwsze starty panów na normalnej skoczni HS106 kompleksu Gornyj Gigant zaplanowano na godzinę 13.30.

W tegorocznych międzynarodowych multidyscyplinarnych zawodach sportowych zmierzą się reprezentanci 55 państw. Przedstawiciele polski wezmą udział w potyczkach w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich i snowboardzie. Eksperci liczą na zdobycie nawet 6 medali.

Uroczyste rozpoczęcie sportowego święta miało miejsce wczoraj w ultranowoczesnej hali lodowej Ałmaty Arena. W ceremonii wziął udział prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, a także sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obowiązki ambasadora w stolicy Kazachstanu Andrzej Skrzydło oraz konsul RP w Ałmatach Radosław Gruk. Chorążym reprezentacji Polski był zaś skoczek narciarski Jakub Kot.

– Bycie chorążym to dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w mojej czwartej uniwersjadzie– skomentował sportowiec.W pierwszej serii treningowej Polskę z numerem 6 zaprezentuje Magdalena Pałasz, nazywana „Stochem w spódnicy”.

– Nie podoba mi się to określenie, bo po pierwsze rzadko noszę spódnicę, a po drugie jestem Magda – komentuje swój przydomek Pałasz.

Wydarzenie potrwa do środy, 8 lutego.