Klub awansował do 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej

28-letni pomocnik przed tym sezonem przejść miał do Premier League. Wydawało się, że wszystko jest już załatwione, w ostatniej chwili transfer został jednak zablokowany przez Stade Rennais. Taka reakcja rozczarowała Kamila Grosickiego i wywołała konflikt z władzami klubu.

Piłkarz reprezentacji Polski przestał pojawiać się w meczowym składzie i jego przyszłość wyglądała bardzo niepewnie. Jak jednak sygnalizują ostatnie mecze, Grosicki znów odnalazł swoje miejsce we francuskim klubie.

Wczoraj Stade Rennais mierzyło się z FC Lorient w 1/16 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Polak został jednym z niekwestionowanych bohaterów tego spotkania. Gdy wbiegał na murawę w 69. minucie, jego drużyna prowadziła 2:0. W samej końcówce meczu goście zdołali jednak wyrównać i zapowiadało się na dogrywkę.

W piątej minucie doliczonej przez sędziego Stade Rennais wywalczyło rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Kamil Grosicki, a jego doskonałe dośrodkowanie na gola zamienił Henrique. Dogrywka nie była potrzebna, drużyna Polaka awansowała do 1/8 finału.