BMW produkuje od lipca nowy model i3s. Co producent proponuje swoim klientom?

Przede wszystkim dzięki nowemu zestawowi baterii BMW i3s zwiększył swój zasięg do ponad 300 kilometrów(185 mil) przy w pełni naładowanych bateriach. W rzeczywistości odległość, którą można pokonać, oscyluje gdzieś w okolicach 200 kilometrów(125 mil) po jednym ładowaniu. Nadchodząca odsłona i3s w porównaniu z pierwszą generacją może zatem zachęcić i przyciągnąć tych potencjalnych klientów, których potrzeby zaspokoi większy niż dotychczas dystans możliwy do przejechania.

Prezes koncernu Renault-Nissan – Carlos Ghosn – uważa, że i3s jest jego największym konkurentem w tym segmencie aut. Tesla Motors to inny poziom i konkuruje raczej z samochodami z kategorii wyczynowej, Volkswagen zaś planuje wprawdzie działania w dziedzinie samochodów napędzanych elektrycznie, ale działa bardzo powoli.

Ghosna nie boi się jednak odebrania sobie dominacji w zakresie sprzedaży aut elektrycznych. Niemiecka firma jest bardzo poważnym graczem na szybko rosnącym rynku samochodów z napędem elektrycznym, jednakże cena i3s jest wciąż znacznie wyższa od ceny elektrycznego Nissan Leaf.

Co więcej, w walce o klienta Nissan stale podnosi parametry kolejnych oferowanych modeli. Już rok temu zapowiadano, że zakres prędkości Nissan Leaf będzie rósł do 200 kilometrów (130 mil) w roku 2017 i do 240 kilometrów (150 mil) w 2018.

Czy model i3s BMW okaże się wystarczająco dobry, by wyjść zwycięsko z tej rywalizacji?