Usługa pozwala kupującym korzystać ze smartfonów przy płatności za zakupy w sklepach

Chiński rynek smartfonów, który uznaje się za największy na świecie, stwarza ogromne możliwości biznesowe dla systemów mobilnych płatności. Skorzystał z tego Samsung, który we współpracy z lokalnym dostawcą UnionPay uruchomił oficjalnie usługę mobilnego portfela w Chinach – Samsung Pay.

Samsung będzie teraz konkurować z Alibaba Alipay, która obecnie dominuje na rynku płatności elektronicznych w Chinach. Jak stwierdzają analitycy BBC, mobilne usługi płatnicze świadczone były w Chinach tak kontrolowane przez Alipay, że samo pojawienie się na rynku konkurencji jest już wygraną bitwą.

Południowokoreański gigant elektroniczny Samsung w oświadczeniu napisał, iż płatna możliwość mobilnych płatności była dostępna w Chinach już wcześniej w wielu smartfonach, w tym Samsung Galaxy S7, S6 i Note5. Szybka absorpcja smartfonów w Chinach, sięgająca obecnie nawet 68% populacji, sprawiła jednak, że cyfrowy portfel może stać się bardzo popularnym sposobem płacenia za towary i usługi. W związku z tym firma zapowiedziała, że planuje rozszerzenie obsługi systemu na dodatkowych modelach telefonów klasy średniej w przyszłości.

Ogłaszając swoją oficjalną premierę, która była oczekiwana od końca ubiegłego roku, Samsung wskazał listę dziewięciu największych banków w Chinach, których karty kredytowe i debetowe obsługuje system Samsung Pay. Sam system płatności określił zaś jako "prosty, bezpieczny i łatwy w użyciu". Jako wyróżniający spośród innych aplikacji atut firma wskazuje, brak konieczności odblokowania telefonu.

Samsung Pay jest obecnie dostępny w Korei Południowej i USA. Oczekuje się jednak, że będą dostępne w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku.