Efekt ograniczenia emisji szkodliwych substancji

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dostarczyła 635 Outlanderów PHEV dla Ukraińskiej Policji. To największe w historii MMC zamówienie na flotę pojazdów z napędem PHEV. Koncern poinformował także klientów o korzystnych zmianach w warunkach gwarancji tego modelu.

Firma Mitsubishi Motors ogłosiła, że dostarczyła 635 samochodów Outlander PHEV dla ukraińskiej policji, za pośrednictwem swojego lokalnego importera i dystrybutora MMC Ukraina. Uroczysta ceremonia przekazania samochodów odbyła się w Kijowie z udziałem premiera Ukrainy i Osamu Masuko, prezesa i dyrektora generalnego MMC.

Zamówienie na te pojazdy jest efektem porozumienia w sprawie ograniczenia emisji szkodliwych substancji, podpisanego przez kilka japońskich firm z rządem Ukrainy. Zgodnie z polityką redukcji emisji CO2 i gazów cieplarnianych, na podstawie protokołu z Kioto (Program Zielonych Inwestycji), rząd Ukrainy użyje modeli Mitsubishi Outlander PHEV, jako pojazdów policyjnych. Oznacza to, że już po raz drugi MMC dostarczyła pojazdy w ramach Programu Zielonych Inwestycji. Pierwszym była dostawa 507 w pełni elektrycznych modeli i-MiEV dla rządu Estonii, która rozpoczęła się w październiku 2011 roku.

Podczas ceremonii przekazania samochodów, prezes MMC i dyrektor generalny, Osamu Masuko powiedział: "Chciałbym podziękować ukraińskiemu rządowi za wysoką ocenę naszych Outlanderów PHEV i podjęcie decyzji, że jest to właściwe rozwiązanie dla sił policyjnych w tym kraju. Mitsubishi Outlander PHEV nie tylko jest przyjazny środowisku, ale oferuje też nasze najnowsze technologie, takie jak zaawansowany system napędu na cztery koła "Super All-Wheel Control", który czyni go wysoce przydatnym do celów policyjnych."

Od chwili wejścia na rynek w 2013 roku, Outlander PHEV osiągnął łączną sprzedaż 80,768 sztuk (pod koniec roku 2016) i od czterech lat z rzędu zajmuje pozycję najlepiej sprzedającego się pojazdu hybrydowego plug-in w Europie.

Ulepszona gwarancja

Transakcja zbiegła się w czasie z wprowadzeniem przez MMC nowych, korzystnych zmian warunków gwarancji we wszystkich modelach Mitsubishi Outlander PHEV oraz Mitsubishi i-MiEV (z wyjątkiem i-MiEV z roku modelowego 2010). Dotychczasowa gwarancja producenta na wszystkie komponenty napędu elektrycznego i akumulatory to aż 8 lat do 160.000 km, jako dodatek do standardowej, 5-letniej gwarancji, jaką Mitsubishi Motors udziela na swoje samochody. Obecnie producent gwarantuje dodatkowo utrzymanie pojemności akumulatora trakcyjnego na poziomie 70% lub wyższym w okresie 8 lat od daty pierwszej rejestracji, lub do przebiegu 160 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. W przypadku stwierdzenia pojemności akumulatora trakcyjnego poniżej 70%, zostanie on wymieniony nieodpłatnie, w ramach gwarancji.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl