Microsoft wdraża nowy system poprawek

   • Microsoft tymczasowo wstrzymał program Windows Insider
  • Technologiczny gigant pracuje nad nowym sposobem dostarczania poprawek – UUP
  • Nowy system zostanie udostępniony użytkownikom Windows 10 w marcu 2017 roku 

Technologiczny gigant Microsoft tymczasowo wstrzymał na komputerach PC program Windows Insider. Od wczoraj nie można więc pobierać poglądowych kompilacji Windows 10 Insider Preview.

Decyzja o zawieszeniu działania programu jest spowodowana rozpoczęciem prac nad nowym sposobem dostarczania poprawek dla Windowsa. Proponowane przez Microsoft aktualizację systemów operacyjnych już niebawem mają być dostarczane za pomocą Unified Update Platform (UUP).

Wprowadzone zmiany przyczynią się do większej efektywności działania. Na poszczególne komputery mają zostać udostępnione wyłącznie te poprawki, które będą potrzebne danemu użytkownikowi. Oszczędności transferu danych i zaangażowanej przestrzeni na dysku szacowane są nawet na 35%.

UUP będzie ułatwieniem również dla tych, którzy korzystają z Windows 10 Mobile. Dotąd, po zaniedbaniu udoskonalania systemu przez pewien czas, musieli oni pobierać wszystkie poprawki osobno. Po wprowadzeniu zmian na ich urządzenia zostanie dostarczona jedna aktualizacja, dodatkowo w indywidualny sposób dostosowana do telefonu.

Nowy system zostanie udostępniony użytkownikom Windows 10 w marcu 2017 roku. Niewykluczone, że kolejnym krokiem będzie rozszerzenie działania na urządzenia IoT oraz HoloLens.