Gigant może zapłacić nawet 1,5 mld funtów

Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez dziennik „Financial Times” – Apple ma zamiar przejąć producenta ekskluzywnych sportowych samochodów z Wielkiej Brytanii – McLaren Technology Group. W tej sprawie od dłuższego czasu toczą się już nawet rozmowy między przedstawicielami gigantów. Apple ponoć zaproponował Brytyjczykom swoje partnerstwo strategiczne, nie wykluczył jednakże całkowitego przejęcia wszystkich składowych spółek: McLaren Automotive, McLaren Racing i McLaren Applied Technologies.

Celem transakcji ma być korzystanie z zaawansowanych technologii motoryzacyjnych brytyjskiej firmy do produkcji własnego autonomicznego samochodu elektrycznego. Zgodnie z zapowiedziami McLarena na badania i rozwój nowych technologii zamierzano tam przeznaczyć 1 mld funtów w ciągu najbliższych 6 lat.

Według analityków „Financial Times” wartość McLaren Technology Group może obecnie wynosić nawet 1,5 mld funtów. Gdyby transakcja doszła do skutku, byłby to największy transfer Apple od czasu przejęcia Beats Electronics w 2014 roku. Wówczas zapłacono 3 mld dolarów.

Informacji o prowadzeniu negocjacji nie potwierdzają jednak przedstawiciele McLarena.

– Możemy potwierdzić, że McLaren nie prowadzi rozmów z Apple w odniesieniu do wszelkich potencjalnych inwestycji – podał rzecznik firmy. – Jak można się spodziewać, charakter naszej marki oznacza, że regularnie mamy poufne rozmowy z wieloma stronami, ale zachowujemy je w tajemnicy.