Biznesmen zapowiada słoneczną rewolucję

Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne zyskują popularność. Także na polskich dachach coraz częściej zobaczyć możemy charakterystyczne panele, pozwalające wykorzystać energię Słońca.

Elon Musk chciałby zrewolucjonizować tę branżę. Jego nowy projekt polega na tym, aby zamiast instalowania na dachu pojedynczych paneli, produkować całe solarne dachy. Dzięki temu udałoby się wykorzystać znacznie więcej energii słonecznej mniejszym kosztem.

Południowoafrykański biznesmen ujawnił swój pomysł przy okazji rozmów jego firmy Tesla Motors z SolarCity, kalifornijskim dostawcą energii odnawialnej. Rozmowy doprowadzić mają do przejęcia firmy z Kalifornii i stworzenia zintegrowanego przedsiębiorstwa energetycznego.

Transakcja została wyceniona na 2,6 miliarda dolarów i uznana za niezwykle ryzykowną. SolarCity od wielu miesięcy odnotowuje bowiem wielomilionowe straty. Elon Musk znany jest jednak z ryzykownych posunięć biznesowych.

Kiedy działający dach solarny zostanie zaprezentowany – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że będzie on połączony z baterią od Tesli.