Po ponad 3 latach odchodzi z Xiaomi

   • Hugo Barra postanowił zmienić otoczenie
  • Swoją decyzję uzasadniał kilkoma powodami
  • Teraz zajmie się pracami nad technologią wirtualnej rzeczywistości 

Hugo Barra w Xiaomi pracował jako wiceprezes. Przeszedł tam z Google’a, gdzie brał udział w rozwoju platformy Android, będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków zespołu. Choć również w Chinach nie mógł narzekać na brak odpowiedzialnych zadań, postanowił zmienić otoczenie.

– Zdałem sobie sprawę, że ostanie lata mojego życia wywarły na mnie ogromny wpływ, nie były też bez znaczenia dla mojego zdrowia. Moi przyjaciele i wszystko to, co uznaję za swój dom zostało w Dolinie Krzemowej. Stamtąd mam też zdecydowanie bliżej do rodziny. Widząc ile przez ostatnie lata straciłem, stało się dla mnie jasne, iż nadszedł czas na powrót – uzasadniał swoja decyzję.

Nie bez znaczenia miała być też znacznie spowolniona ekspansja Xiaomi na zachodnie rynki.

Z tych względów teraz postanowił wrócić do Doliny Krzemowej. Pochwalił się tym sam Mark Zuckerberg, wyrażając swoje zadowolenie na Facebook’owym koncie.

Współpracując z społecznościowym gigantem Barra zajmie się pracami nad technologią wirtualnej rzeczywistości i stanie na czele Oculusa. Zgodnie z przewidywaniami szefa Facebooke’a to właśnie rzeczywistości wirtualna (VR) i rozszerzona (AR) staną się prawdziwymi hitami rynku w nadchodzących latach.