Współpraca ARP i Polregio

 

Agencja Rozwoju Przemysłu i Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, zakładają wspólny projekt akceleracyjny dedykowany branży kolejowej. Celem tego akceleratora jest wspieranie innowacji – poinformował we wtorek dziennikarzy wiceprezes ARP Michał Szaniawski.

W ramach projektu spółki poszukują firm i instytucji zainteresowanych przygotowaniem innowacyjnych rozwiązań dla kolejnictwa.

"Z naszego doświadczenia wynika, że duże przedsiębiorstwa są zainteresowane wyszukiwaniem ciekawych rozwiązań technologicznych nie tylko wtedy, gdy pojawia się taka potrzeba. Firmy interesuje przede wszystkim stałe prowadzenie takich procesów, jak inkubacja biznesowa i akceleracja. W innowacyjnym wyścigu kluczowe są nie tylko bieżące rozwiązania, ale i te jeszcze nieodkryte, bo ich zdefiniowanie pozwoli zdobyć konkurencyjną przewagę. Takim wyzwaniom dedykowany jest projekt akceleracyjny ARP i Polregio" – powiedział Szaniawski.

Kolejowy akcelerator ARP i Polregio skierowany jest do start-upów oraz sektora małych i średnich firm.

"Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych to również otwarcie na innowacje i wspieranie rozwiązań, które pozwolą sprawnie zarządzać spółką i poprawiać jakość usług Polregio. Wdrażanie innowacyjnych produktów podniesie poziom bezpieczeństwa pasażerów i usprawni procesy zarządzania. Są to czynniki kluczowe w trwającym procesie restrukturyzacji, ale też fundamentalne ze względu na strategiczną pozycję spółki na rynku" – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych.

ARP i Polregio planują kolejne wydarzenia promujące rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości. Spółki w formie działań informacyjnych, seminariów i warsztatów będą zachęcać do wspólnych projektów. Celem jest integrowanie i budowania kultury innowacyjności wśród firm z sektora MŚP i w samej branży kolejowej.

Źródło: