Aktualizacja oprogramowania Tesla Motors

   • Amerykańskie przedsiębiorstwo postanowiło zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników
  • Nowsza wersja Autopilota odczytuje znaki z ograniczeniem prędkości
  • Funkcja przestaje jednak działać, gdy auto przekroczy 144 km/h 

Amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne postanowiło w większym stopniu zadbać o bezpieczeństwo użytkowników swoich urządzeń. Z tego względu Tesla Motors zaktualizowała oprogramowanie flagowej funkcji Autopilota tak, aby automatycznie dostosowywał się on do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Udostępniona właśnie nowsza wersja Autopilota wykorzystuje kamerę zainstalowaną w przedniej szybie, po to, aby odczytywać znaki z ograniczeniem prędkości, które kierowca spotyka na drodze. Dzięki temu rozwiązanie dostosowuje prędkość poruszania się do zalecanej na poszczególnych odcinkach trasy.

Nowa funkcja przestaje jednak działać wówczas, gdy auto przekroczy 144 km/h. Po osiągnięciu tej prędkości producent nie może już bowiem zagwarantować jej właściwego działania

Dodatkowo aktualizacja jest elastyczna pod względem stosowanych w wielu krajach dopuszczeń bezkarnego przekraczania prędkości o kilka kilometrów na godzinę. Tesla przewidziała bowiem możliwość samodzielnego ustawienia automatu w Autopilocie tak, by była możliwa jazda z nieco większą prędkością niż zgodną z przepisami w danym miejscu.