Microsoft prezentuje nowe modele

W dniu wczorajszym gigant technologiczny zaprezentował oficjalnie nową Nokię 216 wraz z wariantem Dual SIM. Ich klasyczny urozmaicić maja 3 dostępne wersje kolorystyczne – szara, czarna i jasnoturkusowa.

Powrotem do tradycji są natomiast wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości QVGA, a także fizyczna klawiatura. Dzięki temu urządzenie ma być idealne jako prezent dla starszej osoby lub prosty telefon służbowy.

Oba modele zapewniają 16 MB pamięci RAM, Radio FM, odtwarzacz MP3 i wideo, dostęp do sieci za pośrednictwem Opera Mini Browser oraz dwa aparaty VGA z lampą LED. Ich pamięć zmieści do 2000 kontaktów,a  możliwości telefonu mogą być rozszerzone kartą MicroSD o pojemności do 32GB.

Godna uwagi jest wydolność baterii – na jednym ładowaniu w trybie gotowości nowa Nokia może działać do 19 dni. W trybie odtwarzania muzyki czas ten skraca się do 47 godzin, rozmowy dodatkowo ograniczają go do 18 godzin.

Jak zapowiada Microsoft, w Polsce dostępna będzie wyłącznie wersja Dual SIM. Rekomendowana cena telefonu wyniesie 149 zł.