Rekord sprzedażowy czeskiego producenta

   • Nowy model Skody – Kodiaq – pomógł pobić rekord sprzedaży
  • 23 listopada został przekazany klientowi milionowy egzemplarz pojazdu
  • Do końca roku zapowiedziano osiągnięcie pułapu 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy 

Nowy model Skody – Kodiaq – okazał się celnym działaniem producenta w walce o rekordy sprzedaży. Menedżerowie firmy właśnie ogłosili, że udało im się po raz kolejny osiągnąć niespotykany dotąd pułap transakcyjny. 23 listopada został przekazany klientowi milionowy egzemplarz Skody. To trzeci rok, w którym na samochody czeskiego producenta zdecydowało się milion użytkowników. To jednak nie koniec. Do końca roku zapowiedziano osiągnięcie rocznej sprzedaży w wysokości 1,5 miliona egzemplarzy.

Wyprodukowanie Kodiaqa znacznie przyczyniło się do wzrostu sprzedaży. Samochód korzysta wprawdzie z techniki znanej już z Volkswagena Tiguana, ale przebija go rozmiarami i atrakcyjną ceną.

 

Czeski producent zdecydował się stworzyć pojazd o 4,7 m długości, łączący elementy stylistyczne Skody Superb i Octavii, ale uzupełniony o akcenty typowe dla samochodów terenowych. Wygląd ten skrywa w standardzie czterocylindrowy silnik benzynowy 1.4 TSI o mocy 125 KM i maksymalnym momencie obrotowym 2000 obr./min, który współpracuje z sześciobiegową skrzynią.

 

Skoda jest właśnie w trakcie opracowywania strategii do 2025 roku. Planowana jest rewolucja na polu digitalizacji oraz pojawienie się na rynku samochodu elektrycznego.