Handle – nowy, zwinne urządzenie na kółkach

   • Inżynierowie z Boston Dynamics przedstawili nowe dzieło – Handle
  • To robot o humanoidalnym kształcie, poruszający się na kółkach
  • Jego prezentacja miała miejsce na konferencji Abundance360 w Beverly Hills 

Boston Dynamics to jeden z zespołów inżynierów, który specjalizuje się w robotyce. Jednym z najsłynniejszych osiągnięć firmy jest stworzenie „robo-zwierzyńca”, który składał się z metalowych czworonogów o różnych gabarytach, inspirowanych prawdziwymi zwierzętami.

Teraz inżynierowie z Boston Dynamics przedstawili nowe dzieło – Handle. To robot o humanoidalnym kształcie, poruszający się na dwóch nogach zakończonych niewielkimi kółkami. Jego prezentacja miała miejsce podczas konferencji Abundance360 w Beverly Hills.

– Ten robot obudzi w was koszmary – zapowiadał przedstawienie nowego robota założyciel Boston Dynamics Marc Raibert.

Nazwę Handle zawdzięcza umiejętności chwytania przedmiotów i zwinnego operowania nimi. To jednak nie jedyne jego umiejętności. Połączenie w nowym urządzeniu innowacyjnej technologii i kół – niespotykane dotąd w robotach przedsiębiorstwa z Massachusetts – pozwala mu sprawnie poruszać w terenie, balansować podczas schylania się, podnoszenia przedmiotów czy wykonywania ewolucji akrobatycznych.

Jak przekonują twórcy Handle, może być on przydatny do szybkiego przewożenia towarów z miejsca na miejsce, omijając przy tym drobne przeszkody np. na hali fabrycznej. Ponadto, ze względu na zastosowanie kółek, jego produkcja będzie tańsza niż byłaby w przypadku robota kroczącego.