Kingstone podwaja pojemność stacji dysków

   • Kingston rozpocznie sprzedaż najbardziej pojemnego dotąd dysku USB
  • Znamy nieoficjalną cenę nośnika
  • Sprzedaż USB w obudowie ze stopu cynku ruszy od lutego 

W przyszłym miesiącu Kingston Technology rozpocznie sprzedaż najbardziej pojemnego dotąd dysku USB. DataTraveler Ultimate Generation Terabyte ma mieścić 2 terabajty danych, co odpowiada 70 godzin nagrań wideo w rozdzielczości 4K. Jego premiera zaplanowana została na czas trwania targów CES w Las Vegas.

– Dzięki DataTraveler Ultimate Generation Terabyte dajemy użytkownikom możliwość zwiększenia mobilności przechowywanych przez nich danych w wysoce wytrzymałej obudowie. To wspaniałe uzupełnienie naszej oferty w postaci urządzenia o pojemności 1TB, wydanego w 2013 roku. Przez podwojenie pojemności, użytkownicy mogą teraz łatwo przechowywać i przenosić nawet większych ilości danych – oświadczył w komunikacie prasowym Jean Wong, dyrektor handlowy firmy Kingston.

Nośnik wyprodukowany w metalowej obudowie ze stopu cynku korzysta ze standardu USB 3.1 i jest kompatybilny z systemami Windows w wersji 7 i nowszej, macOS, Chrome OS oraz Linux. Został również objęty 5-letnią gwarancją.

DataTraveler Ultimate Generation Terabyte trafi do sprzedaży także w mniejszej wersji – o pojemności 1 TB. Nie podano jeszcze ceny urządzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż może ona wynieść około 900 dolarów.