Ehang 184 zadebiutuje w Dubaju

   • Dubaj będzie pierwszym miastem, w którym pojawią się osobiste pojazdy powietrzne
  • Dron transportujący ludzi – Ehang 184 – rozpocznie kursy od lipca tego roku
  • Polityk przekonuje, że maszyna jest już w zaawansowanej fazie testów 

Jak wynika z informacji przekazanej przez szefa Agencji ds. Dróg i Transportu Zjednoczonych Emiratów Arabskich Summit Matt al-Tayer na konferencji World Government, Dubaj będzie pierwszym miastem, w którym pojawią się osobiste pojazdy powietrzne. Dron transportujący ludzi – Ehang 184 – rozpocznie kursy jako latająca autonomiczna taksówka już od lipca tego roku.

– To nie tylko model. Naprawdę eksperymentowaliśmy na dubajskim niebie – przekonywał polityk.

Testy przeprowadzano na chińskim zdalnie obsługiwanym urządzeniu Ehang 184, stworzonym przez firmę Ehang. Zadebiutował on już w ubiegłym roku na Consumer Electronics Show w Las Vegas– największych targach elektroniki użytkowej. Wersja Ehang 184, która została zaprezentowana podczas Światowego Szczytu Rządowego, może wieźć przez maksymalnie 30 min osobę ważącą do 100 kg z prędkością do 160 km/h. Na pojedynczym ładowaniu baterii, które nie trwa dłużej niż 2 godziny, przeleci do 50 km.

Cel podróży ma być wybierany przez pasażera za pomocą dotykowego ekranu. Za start i lot zgodny z wyznaczonym kursem odpowiada natomiast latająca taksówka samodzielnie. Dodatkowo maszyna monitorowana jest na bieżąco przez Centrum Zarządzania.