Elon Musk ostrzega przed robotyzacją

   • Musk wziął udział w konferencji World Government Summit 2017
  • W swojej wypowiedzi ostrzegał przed skutkami niekontrolowanego rozwoju robotów
  • Zapowiedział również, że nasze dzieci będą półrobotami 

Dyrektor generalny SpaceX i Tesla Inc. Elon Musk w Dubaju wziął udział w konferencji World Government Summit 2017, dotyczącej najnowocześniejszych technologii z dziedziny robotyzacji, sztucznej inteligencją oraz wirtualnych symulacji. W swojej wypowiedzi ostrzegał przed skutkami niekontrolowanego rozwoju robotów i technologii AI, które mogą przyczynić się do zagłady ludzkości.

Jak stwierdził wizjoner, nasza cywilizacja musi przygotować się na naturalną fuzję ludzi z robotami oraz sztuczną inteligencją, a więc transhumanizm. Musk dostrzega w tym szanse na osiągnięcie zdolności obliczeniowych czy edukacyjnych, które teraz cechują wyłącznie superkomputery i sieć globalną. Zgodnie z jego teorią, jeśli do połączenia ludzkiego mózgu z komputerem nie dojdzie, staniemy się najsłabszym ogniwem i zostaniemy zdominowani, a następnie wyeliminowani przez roboty.

– Z biegiem czasu będziemy coraz silniej łączyć biologiczną i cyfrową inteligencję. Teraz jest tak, że komputer potrafi się komunikować z szybkością biliona bitów na sekundę, a my – za pomocą naszych kciuków, wstukując wiadomość – tylko z szybkością 10, najwyżej 100 bitów na sekundę. To bardzo wolno – oceniał. – Sztuczna inteligencja będzie o wiele mądrzejsza od najmądrzejszego człowieka na Ziemi. To niebezpieczna sytuacja. Myślę o przyszłości, w której możemy odwrócić ten trend. Możemy użyć interfejsu mózg-maszyna, by zwiększyć naszą zdolność do leczenia ludzi, aby poprawić jakość naszego życia. Nasze dzieci będą półrobotami – dodał.