Capcom odświeżył kolejną część serii

„Resident Evil” to wydawana od dokładnie dwudziestu lat seria japońskich gier komputerowych z gatunku survival horror. Każda odsłona sprzedawała się w kilkumilionowym nakładzie, gry stały się też inspiracją do nakręcenia aż siedmiu filmów. Nic dziwnego, że Capcom planuje wydawanie kolejnych części. Premierę „Resident Evil 7” zapowiedziano na styczeń przyszłego roku.

Jednocześnie Japończycy odświeżają także starsze gry, by mogli się nimi cieszyć posiadacze konsol najnowszej generacji – Xbox One i PlayStation 4. Już wcześniej ukazały się nowe wersje  „Resident Evil 6” i  „Resident Evil 5”, teraz zaś pojawiła się odnowiona „czwórka”.

Gra, która do sklepów trafiła jedenaście lat temu, ma zwiększoną liczbę klatek na sekundę i działa w rozdzielczości 1080p. Odnowiona została wraz ze wszystkimi dodatkami, które znajdują się teraz w pakiecie.

„Resident Evil 4” to już ostatnia część serii zyskująca świeżą postać. Wydaną w roku 1999 „trójkę” dzieli od dzisiejszych gier zbyt wiele, by dało się nad nią pracować.