Gigant planuje rozwój na rynku motoryzacyjnym?

   • Samsung planuje przejęcie firmy Harman International Industries
  • To reakcja na niepowodzenia koreańskiego giganta na rynku smartfonów i AGD
  • Kwota przejęcia wynosi 8 mld dolarów 

Jak ujawniono w komunikacie, koncern Samsung planuje przejęcie firmy Harman International Industries, będącą właściciela marek JBL, Bang & Olufsen czy Harman Kardon. Decyzja o zakupie przedsiębiorstwa specjalizującego się w segmentach audio oraz zaawansowanych technologiach motoryzacyjnych to reakcja na niepowodzenia koreańskiego giganta na rynku smartfonów i AGD – związane z wadliwym modelem Galaxy Note 7 i wykryciem usterki w pralkach. Celem transakcji ma być więc rozszerzenie działań na rynek elektroniki konsumenckiej oraz wysokiej jakości systemów audio.

Choć Samsung wydał oficjalne oświadczenie, nie podano w nim szczegółów dotyczących przebiegu i terminu planowanej transakcji.

W globalnej sprzedaży zestawów nagłaśniających przeznaczonych dla samochodów, Harman posiada 65% udziałów. Być może więc niebawem będzie można spodziewać się w ofercie Samsunga usług przeznaczonych do samochodów, ukierunkowanych na łączność bezprzewodową czy bezpieczeństwo jazdy.

Kwota przejęcia firmy Harman International Industries wynosi 8 mld dolarów. Jeżeli do transakcji rzeczywiście dojdzie, będzie to najdroższy transfer w historii Korei Południowej.