Czesi chcą zaistnieć samochodem dużych rozmiarów

Skoda Kodiaq pojawi się w salonach samochodowych w październiku, ale pierwsze pokazy czeskiego SUV-a właśnie odbyły się w Berlinie. Wiemy już zatem, na co czekamy.

Samochód opiera się na tradycyjnej już dla koncernu Volkswagen platformie MQB. Ma 4697 milimetrów długości i 1882 milimetry szerokości. Wysokość wraz z relingiem to 1676 milimetrów, a rozstaw osi – 2791 milimetrów. Skoda Kodiaq jest więc całkiem spora. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, waży jednakże zadziwiająco niewiele jak na te rozmiary – jedynie 1450 kilogramów.

W nowym SUV-ie zmieścił się trzeci rząd siedzeń, a bagażnik jest naprawdę imponujący: 720 litrów przy rozłożonych siedzeniach i aż 2065 przy złożonych. Pod maską wyłącznie silniki z turbodoładowaniem. Od 125 do 190 koni mechanicznych. Najmocniejszy z nich rozpędzi Skodę Kodiaq do setki w 8,6 sekundy.

Jeśli zaś chodzi o wygląd, to SUV wpisuje się w ten sam styl, co inne modele Skody obecnej generacji. Szczególnie rzuca się w oczy podobieństwo do Superba. Samochód został również wyposażony w multimedia – interkom wzmacniający głos, nawigację Google, a także system Apple CarPlay i Android Auto.