Powstaną nowe smartfony

   • Przedstawiciele Nokii potwierdzili powrót na rynek urządzeń mobilnych
  • Nowa linia smartfonów ma się pojawić już w pierwszej połowie 2017 roku
  • Jako pierwszy model powstanie Nokia D1C 

Słynący z komfortowych rozwiązań mobilnych producent telefonów Nokia został 3 lata temu kupiony przez Microsofta. Amerykański gigant za 7,2 mld dolarów nabył na okres 10 lat patenty i szereg aplikacji, które zamierzał wykorzystać do rozwoju swojej pozycji na rynku telefonii komórkowej.

Informacje o realizacji tych planów i powrocie Nokii na rynek urządzeń mobilnych pojawiały się od jakiegoś czasu. Teraz zostały jednak potwierdzone przez przedstawicieli firmy. Uruchomiona została oficjalnie strona internetowa poświęcona telefonom z logo Nokii, a także fanpage na Facebooku.

Nowa linia smartfonów ma się pojawić już w pierwszej połowie 2017 roku. W ich produkcji Nokię wspomoże firma HMD Global.

– Chcemy być wierni marce Nokia, która jest znana z prostoty, niezawodności oraz jakości. Wiele osób ma telefony różnych marek, ale ilu z nich darzy je zaufaniem i zamiłowaniem? Wciąż wiele osób kocha Nokię – podkreśla Arto Nummela, dyrektor wykonawczy HMD i dyrektor sprzedaży na Azję, Bliski Wschód i Afrykę w Microsofcie.

Wiadomo, że jako pierwszy model powstanie Nokia D1C. Zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 430, 3GB pamięci RAM oraz najnowszy system Android 7.0 (Nougat). Po tym pierwszym smartfonie do sprzedaży będą udostępniane kolejne. W ciągu najbliższych 3 lat na ich produkcję zostanie przeznaczone ponad 500 mln dolarów.