Znamy oficjalną decyzję Microsoftu

   • Twórcy Windowsa przygotowują dużą aktualizację
  • Informacja została oficjalnie potwierdzona
  • Użytkownicy uzyskają dostęp do trybu gry 

To świetna wiadomość dla fanów gier komputerowych, korzystających z najpopularniejszego w Polsce systemu operacyjnego. Jego najnowsza odsłona, Windows 10, wzbogacony zostanie o „game mode”, wprowadzający wiele dodatkowych funkcji. Ich zadaniem jest ułatwianie korzystania z gier wideo.

Informacja o nowym trybie Windowsa 10 została udostępniona na oficjalnym Twitterze Xbox Wire.Co przyniesie aktualizacja? Tryb gry ma umożliwić automatyczne wyłączenie wszystkich procesów, które nie są potrzebne do uruchomienia programu. Dzięki temu użytkownicy zminimalizują ryzyko tak zwanych lagów. Firma usprawni również poszukiwanie kompanów do wspólnych rozgrywek na Windows 10 i Xboxsach. Dodatkowo, fani Widnowsa 10 otrzymają szybki dostęp do turniejów za pośrednictwem funkcji „Arena”. W aktualizacji znajdzie się również „Beam”, wspomagający funkcję streamingu.

Nowości te będą obejmowały nie tylko gry z oficjalnego sklepu Windowsa, ale i z pozostałych źródeł (np. Steama czy Origina). Tryb graczy ma zostać udostępniony nawet już w tym tygodniu testerom zgromadzonym w programie Windows Insider. Nie wiadomo jednak, na kiedy planowane jest zakończenie testów, ani w jakim terminie aktualizacja może być rozpowszechniona wśród pozostałych użytkowników systemu.