Uzbrojona kobieta raniła 14 dzieci

 

W mieście Chongqing w zachodniej części Chin kobieta uzbrojona w nóż zaatakowała przedszkolaki. 39-letnia nożowniczka ok. godz. 9.30 rano miejscowego czasu (godz. 3.30 w Polsce) raniła 14 dzieci. Później została obezwładniona przez ochroniarzy i zatrzymana. Ranne dzieci trafiły do szpitala.

– Kobieta była dość schludnie ubrana i nie wyglądała na chorą psychicznie. Na amatorskich nagraniach udostępnianych na portalach społecznościowych widać prowadzoną przez policjantów kobietę w średnim wieku – relacjonował magazyn Caixin powołując się na świadków zdarzenia.

Motyw, dla którego nożowniczka zaatakowała przedszkolaki, jest nieznany. Jak wynika ze statystyk, atak kobiety uzbrojonej w nóż to jedno z brutalnych przestępstw, które w Chinach są stosunkowo rzadkie. W ostatnich latach doszło jednak do szeregu ataków z użyciem noża lub siekiery i siekier, z powodu ścisłej kontroli broni palnej w Chinach. Ofiarami wielu z napadów były dzieci. Sprawcami są najczęściej chorzy psychicznie lub osoby z urazami natury osobistej.

kup artykuly platne