Odkryj bogactwo i różnorodność w pociągu

 

2 maja zaplanowano start kolejnej edycji konkursu Parlamentu Europejskiego DiscoverEU, który umożliwia zdobycie bezpłatnych biletów na podróż pociągiem po krajach UE. Wziąć w nim udział mogą 18-letni mieszkańcy Europy, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania dotyczących Parlamentu Europejskiego i działań UE. Nagrodą w konkursie jest bilet, umożliwiający podróżowanie pociągiem po terytorium UE przez 30 dni – w terminie między 1 sierpnia a 31 stycznia 2020 roku. Ma on pozwolić na odkrywanie zalet swobodnego przemieszczania się po krajach UE i poznawanie bogactwa i różnorodności kulturowej regionów Europy.

Tegoroczna edycja konkursu Parlamentu Europejskiego DiscoverEU jest już kolejną odsłoną programu. W ubiegłym roku bezpłatne bilety otrzymało niemal 30 tys. młodych obywateli UE. Każdemu z laureatów sfinansowano bilet do maksymalnej wartości 260 euro. Upoważniał on do podróży klasą 2. lub ekonomiczną. W tym roku aplikować o darmowe podróże pociągiem będzie można składać od godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego 2 maja do godz. 12.00 16 maja 2019 roku. Przycisk „Apply now” służący do przesyłania zgłoszeń pojawi się na stronie internetowej Europejskiego Portalu Młodzieżowego po rozpoczęciu konkursu.

– DoscoverEU umożliwia podróżowanie w pojedynkę lub ze znajomymi. Grupa może liczyć maksymalnie cztery osoby. Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU i zaplanować podróż razem z nimi! Możesz to zrobić na forum grupy DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami – zachęcają organizatorzy konkursu.

kup artykuly platne