Zmiana czasu nurtuje obywateli UE?

 

Dział ds. Zapytań Obywateli UE w Parlamencie Europejskim wydał komunikat, w którym podsumowuje swoją działalność w ubiegłym roku. Jak wynika z przekazanych informacji, spośród ponad 30 tys. pytań, które wpłynęły od obywateli UE, najwięcej dotyczyło zmiany czasu.

– Znaczna część korespondencji dotyczyła planów Komisji Europejskiej w sprawie zniesienia sezonowej zmiany czasu w UE. Zgodnie z propozycją KE ostatnie przestawienie zegarków miałby nastąpić już w 2019 roku, a państwa członkowskie UE miałyby swobodę decydowania o tym, czy chcą na stałe stosować czas letni czy zimowy – głosi komunikat działu ds. Zapytań Obywateli UE w Parlamencie Europejskim.

Temat zmiany czasu, który zdominował pytania złożone przez obywateli UE do Parlamentu Europejskiego lub jego przewodniczącego, konkurował z kwestiami dotyczącymi: nowelizacji dyrektywy o prawach autorskich ACTA 2, zakazu produkcji niektórych artykułów z tworzyw sztucznych, zwolnienie z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego i historii dwuletniego Alfiego Evansa cierpiącego na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną.

kup artykuly platne