Większość Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu

 

Jak wynika ze źródeł z Komisji Europejskiej, zdecydowana większość biorących udział w konsultacjach mieszkańców Unii Europejskiej chce zniesienia zmiany czasu. Większość Europejczyków ma dość przestawiania zegarków 2 razy w roku.

Konsultacje w sprawie zniesienia zmiany czasu przeprowadzone zostały w połowie sierpnia. Według niemieckiego Westfalenpost, zniesienia zmiany czasu i podziału na czas letni i zimowy domaga się ok. 80% respondentów. Co więcej, w konsultacjach złożono 4,6 mln uwag. To rekordowy odzew w historii Unii Europejskiej.

– To wstępne rezultaty. Nie mamy jeszcze końcowego raportu z konsultacji – skomentowało zaznajomione ze sprawą źródło z Komisji Europejskiej.

Chociaż zdecydowana większość Europejczyków składających uwagi chciałaby zaprzestać przestawiania zegarków, nie wiadomo jeszcze, czy Komisja Europejska zaproponuje przyjęcie takiego rozwiązania.

– Będziemy ponownie konsultować tę sprawę z Parlamentem Europejskim, ponieważ konsultacje publiczne nie są referendum. To element, który będziemy brali pod uwagę, wychodząc z politycznymi rekomendacjami – ocenił rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Źródło: 

kup artykuly platne