Wybuch w magazynie alkoholi

 

Pożar magazynu z winami we francuskim Bordeaux, który miał miejsce w środę, wymagał interwencji 60 strażaków. Choć szybko zwalczyli oni ogień na przedmieściach, lokalne media doniosły, że znacznej części win przeznaczonych do sprzedaży, nie udało się uratować. W pożarze mogło zostać zniszczonych nawet 2 mln butelek produkcji jednego z lokalnych châteaux.

Z ustaleń lokalnej prasy wynika, że mimo interwencji strażaków w magazynie producenta Sovex Grands Châteaux w Carbon-Blanc na przedmieściach francuskiego Bordeaux doszło do wybuchu. Nadawca France 3 Nouvelle-Aquitaine relacjonował, że w ogniu spłonęły nie tylko butelki wina, ale i innych mocniejszych alkoholi.

Śledztwo dotyczące przyczyn pożaru wciąż trwa. Jednak wstępne ustalenia wykazały, że pożar rozpoczął się nad podwieszanym sufitem. Następnie na palety z alkoholem zawaliła się konstrukcja magazynu. Grupa Sovex Grands Châteaux nie podała jeszcze dokładnej liczby strat, których przyczyną był wybuch. Jak informują przedstawiciele firmy, trwa liczenie i szacowanie szkód.

kup artykuly platne