4 osoby ranne w czasie burzy

 

Z informacji przekazanych przez greckie służby medyczne wynika, że w wyniku uderzenia pioruna w Akropol w Grecji ranne zostały 4 osoby. Ministerstwo kultury zapewnia jednak, że w czasie burzy nie został uszkodzony ani Partenon, ani żaden inny zabytek na wzgórzu w Atenach.

Zgodnie z szacunkami szkód greckiego resortu kultury, w wyniku uderzenia pioruna zniszczone zostały piorunochron i szyby w budkach strażniczych, które się stłukły. Znajdujący się w pobliżu wzgórza w Atenach ranni – 2 strażników i 2 turystki – zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala Evangelismos przez służby medyczne, wezwane przez świadków i strażaków. Choć nie ma pewności, w jakim stanie są poszkodowani, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze względu na potencjalne zagrożenie powstałe wskutek burzy, policja ewakuowała wszystkie osoby, które znajdowały się w pobliżu wzgórza Akropol w Atenach. Jak ostrzegają meteorolodzy, obecny tydzień w Grecji jest czasem gwałtownych burz i ulew, z powodu których władze wydawały ostrzeżenia pogodowe już kilkukrotnie.

kup artykuly platne