Zakaz jazdy dla otyłych turystów

 

Grecka wyspa Santorini postanowiła zadbać o sytuację osłów, zapewniających jedną z największych atrakcjipodróż na osiołkach. W tym celu wprowadzony został zakaz jazdy dla otyłych turystów. W trosce o zdrowie zwierząt władze Santorini ustaliły limit wagi dla chętnych do jeżdżenia na osiołkach.

Nowe przepisy przewidują, że turyści chcący skorzystać z jednej z największych atrakcji wyspy Santorini – podróży na osiołkach – nie mogą ważyć więcej niż 100 kg bądź 1/5 wagi zwierzęcia – wynika z oświadczenia władz greckiej wyspy.

Jak wyjaśniają urzędnicy, inicjatorem zmiany byli obrońcy praw zwierząt, którzy we wniosku argumentowali, że podróże otyłych turystów na osiołkach po stromych górskich ścieżkach to dla zwierząt nadmierne zmęczenie. Co więcej, Ministerstwo Rozwoju Wsi i Żywności zwróciło uwagę również na nadmierne obciążenie bagażem oraz ciężką pracę starszych i słabszych osłów. Dlatego nowe przepisy przewidują ochronę rannych zwierząt, a także obligują do odpowiedniego karmienia i pojenia osłów.

kup artykuly platne