Nowy sklep Samsunga największy na świecie

 

Samsung otworzył w Indiach swój największy na świecie sklep. W ten sposób odpowiedział na potrzeby drugiego co do wielkości rynku smartfonów, zdominowanego jak do tej pory przez chińskie marki. W nowym sklepie o wielkości około 3000 m2 powierzchni będzie można kupić nie tylko urządzenia mobilne, ale też sprzęt AGD oraz najnowsze nowinki techniczne wprowadzane przez firmę.

– Indie są niezwykle ważnym rynkiem – powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters Mohandeep Singh, starszy wiceprezes ds. sprzedaży mobilnej w Samsung India, dodając, że firma planuje otworzyć więcej tego typu placówek w kilku spośród 10 największych miast Indii.

Indie, kraj posiadający ponad milion mieszkańców, stanowią lukratywną szansę dla producentów smartfonów na ekspansję poza Chiny i USA, zwłaszcza że w państwach tych sprzedaż w ostatnim czasie zmalała. Samsung poprzez partnerów franczyzowych prowadzi w Indiach 2100 sklepów, a nowy, wraz z otwartą zaledwie 2 miesiące temu największą na świecie fabryką smartfonów położoną w pobliżu stolicy New Delhi, daje firmie przewagę nad konkurencją (taką jak Apple czy chińskie firmy, np. Xiaomi), która wciąż nie zainteresowała się dostatecznie indyjskim rynkiem.

kup artykuly platne