Brutalna zemsta ofiary gwałtu

 

W poniedziałek w Kalkucie w Indiach doszło do incydentu, w którym ofiara gwałtu dokonała zemsty na sprawcy. 35-letnia kobieta została zaatakowana w swoim domu w północnej części miasta przez 42-letniego mężczyznę. Sprawca zgwałcił ją w obecności znajdujących się w domu 3 córek, a następnie podpalił. Kobiecie udało się uwolnić i wrzucić mężczyznę w ogień.

– Po gwałcie mężczyzna oblał kobietę naftą i podpalił. Straszliwie poparzona kobieta podczas szamotaniny zdołała zaciągnąć gwałciciela do ognia i pchnąć go w płomienie – relacjonował przedstawiciel lokalnej policji Sajal Kanti Biswas w rozmowie z agencją informacyjną AFP.

Ofiara gwałtu przeżyła atak, doznając jedynie poparzeń twarzy i rąk. Choć nadal jest pod opieką lekarzy w szpitalu Akademii Medycznej Malda, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 42-letni sprawca w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Pomimo zaostrzenia kar dla sprawców gwałtu, Indie nadal walczą z problemem masowych gwałtów. Zgodnie z danymi policji, w 2016 roku zgłoszono ponad 100 ataków na kobiety każdego dnia. Od 2018 roku w Indiach za gwałt na dzieciach poniżej 12. roku życia grozi sprawcy kara śmierci.

kup artykuly platne