Rozładuje ruch w największych miastach świata

 

Uber oferuje nowy sposób na pokonanie korków w jednym z najbardziej zatłoczonych miast na świecie. Rozwiązaniem mają być motorówki. Firma, uruchomiła w niedzielę usługę Uber Boat w finansowej stolicy Indii, Bombaju. Klienci Ubera mogą teraz rezerwować łodzie na nabrzeżu miasta. Ceny jazdy zaczynają się od 5700 rupii (80 dolarów) za łódkę o pojemności 6 lub 8 siedzeń i osiągają wysokość do 9 500 rupii (132 dolarów) w przypadku większych statków, które mogą pomieścić 10 osób. Firma przyjmuje wyłącznie rezerwacje na całą łódź, nie na poszczególne miejsca.

– Wizją firmy Uber jest stworzenie multimodalnej platformy, która będzie lepiej służyć pasażerom i miastom, w których działamy. Dzięki łodzi Uber będziemy korzystać z ogromnego potencjału miejskiego systemu transportu wodnego – komentuje Prabhjeet Singh, szef firmy Uber w Indiach.

Bombaj jest pierwszym miastem wdrażającym Uber Boat w Indiach i jednocześnie największym rynkiem zbytu firmy w Azji. Program rozpoczął się w tym tygodniu pilotażowo, ale w najbliższych tygodniach zostanie rozszerzony.

Miasta Indii są jednymi z najbardziej zatłoczonych na świecie. Raport firmy Boston Consulting Group, zamówiony przez Ubera, oszacował, że Bombaj, New Delhi, Bangalore i Kalkuta tracą ponad 22 mld dolarów rocznie z powodu korków. Podróżowanie na określonym dystansie zajmuje około 1,5 godziny dłużej niż w porównywalnych miastach azjatyckich.

Uber Boat działa już w Chorwacji i Turcji, a wcześniej firma oferowała tę usługę tymczasowo w miastach Baltimore, Boston, Kair, Kijów i w czasie festiwalu filmowego w Cannes we Francji.

Źródło: CNN

kup artykuly platne