Wybranką bohaterka kreskówek anime

 

W Japoni doszło do zadziwiającego ślubu. 35-letni Akihiko Kondo, od kilkunastu lat zakochany w witrualnej piosenkarce Hatsune Miku ożenił się z jej hologramem. Bohaterka kreskówek anime nie jest postacią rzeczywistą, a jedynie rodzajem oprogramowania komputerowego podobnego do syntezatora mowy. Została stworzona przez firmę muzyczną z Sapporo i pod postacią 16-letniej dziewczyny potrafi wykonać tysiące piosenek.

Podczas ślubu, którego udzielił producent urządzenia generującego hologram, witrualną piosenkarkę reprezentowała szmaciana lalka. Choć zgromadził on 40 gości, nie było wśród nich rodziny Japończyka. Jak twierdzi Akihiko Kondo, bohaterka kreskówek anime mieszka teraz u niego w domu jako hologram generowany przez urządzenie wykonane na specjalne zamówienie. Jednak kocha on samą ideę Hatsune Miku.

– Z punktu widzenia japońskich przepisów ceremonia zaślubin nie spowodowała skutków prawnych, ale mi to nie przeszkadza. Reprezentuję mniejszość seksualną, której przedstawiciele nie są zdolni, by się spotykać z kobietami z krwi i kości. To tak, jakbyś kazał gejowi umawiać się z kobietą, albo lesbijce z mężczyzną – tłumaczy Akihiko Kondo.

Jak wyjaśnia Japończyk, że hologram go nie zdradzi ani się nie zestarzeje. Dodatkowo budzi go rano, czeka na niego w mieszkaniu i przypomina, że czas spać.

Źródło: Yahoo News

kup artykuly platne