Samoloty US Marine rozbiły się w powietrzu

 


  • U wybrzeży Japonii rozbiły się 2 amerykańskie samoloty US Marine

  • Do tej pory odnaleziono 2 z 7 marines, którzy zaginęli po wypadku

  • W wypadku brały udział dostarczający paliwo C-130 i myśliwiec F-18

Jak donosi agencji AFP oficjalne źródło związane z siłami bezpieczeństwa USA, u wybrzeży Japonii rozbiły się 2 amerykańskie samoloty US Marine. Do groźnego incydentu doszło w czasie tankowania w powietrzu. Do tej pory udało się dotrzeć tylko do 2 marines znajdujących się na pokładzie samolotu. Pozostałych 5 żołnierzy jest poszukiwanych.

– Odnaleziono do tej pory 2 z 7 marines, którzy zaginęli po wypadku. Stan jednego z nich, odnalezionego krótko po katastrofie, jest stabilny. Drugiego żołnierza odnaleziono 10 godzin później. Akcja poszukiwawcza i ratunkowa trwa – informuje japońskie ministerstwo obrony.

Jak wynika z oświadczeń wojskowych, samoloty US Marine startowały ze stacji powietrznej w Iwakuni. Były to C-130, który dostarczał paliwo, i myśliwiec F-18.

– Kontynuowane są operacje poszukiwawcze i ratunkowe amerykańskich samolotów i pilotów, które brały udział w niefortunnym zdarzeniu nad wybrzeżem Japonii około godziny 2.00 rano czasu lokalnego – wynika z oświadczeń dowództwa US Marine.

kup artykuly platne