Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie i 144 tys. prezerwatyw

 

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie to 12-dniowa impreza sportowa dla młodzieży przypominająca standardowe igrzyska olimpijskie. W turnieju w Buenos Aires biorą udział sportowcy w wieku od 14 do 18 lat. Jak wynika z informacji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), podczas igrzysk ma być prowadzona akcja „Graj bezpiecznie” („Juega seguro”), w ramach której zostaną rozdane 144 tys. prezerwatyw.

Akcja „Graj bezpiecznie” ma na celu edukowanie sportowców biorących udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w zakresie bezpiecznego seksu. Jej przesłanie– według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – to poprawienie świadomości młodych sportowców na temat seksu. Oprócz otrzymanych prezerwatyw w trakcie igrzysk sportowcy wezmą udział również w wykładach na temat bezpiecznego seksu.

Ponadto Międzynarodowy Komitet Olimpijski zamierza zachęcać młodych sportowców w Buenos Aires do składania zawiadomienia o sytuacjach, w których byli oni ofiarami lub świadkami molestowania seksualnego w wiosce olimpijskiej.

kup artykuly platne