51% młodych Niemców ukrywa poglądy

 

Jak przekonuje portal dw.com, młodzi Niemcy uważają, że nie mogą otwarcie mówić o swoich poglądach z uwagi na obowiązujące nastawienie w opinii publicznej. Potwierdza to sondaż przeprowadzony na zlecenie Fundacji Naumanna przez instytut Forsa wśród Niemców w wieku 16–25 lat.

– Niemiecka młodzież nie owija w bawełnę: nie podobają jej się meczety i lewackie ukierunkowanie opinii publicznej. Co czwarty młody Niemiec uważa, że w jego kraju powstaje za dużo meczetów, a zdaniem co drugiego, trudno głosić niektóre poglądy bez ryzyka, że zostanie się okrzykniętym „skrajnym prawicowcem”– podaje portal dw.com.

Z badań wynika, że aż 51% ankietowanych uważa, że w Niemczech nie można wyrażać swoich poglądów o imigracji i islamie, ponieważ naraża ich to na oskarżenie o bycie przedstawicielem „skrajnej prawicy”. 24% Niemców uważa natomiast, że w kraju powstaje za dużo meczetów, a opinia publiczna przekazuje nieobiektywne informacje na temat imigracji i prawicowych partii.

– 38% młodych Niemców uznało, że istnieje zagrożenie dla demokratycznego ustroju Niemiec. Nie zgodziło się z tym stwierdzeniem 57%, a 5% było niezdecydowanych – wskazuje portal dw.com.

kup artykuly platne