Rośnie odsetek więźniów cudzoziemców

 

Jak donosi niemiecki dziennik Berliner Morgenpost, w Niemczech niepokojąco wzrósł odsetek cudzoziemców wśród więźniów. Zgodnie z wyliczeniami w więzieniach w Bawarii imigranci to 42,5% osadzonych, w Berlinie – 47%, a w Hamburgu – 58%.

– Warto dodać, że do tych cyfr nie zalicza się potomków cudzoziemców czy późnych przesiedleńców. Przynajmniej w Nadrenii-Palatynacie od 2015 roku ten trend uległ wzmocnieniu. Nasuwa się wniosek, że ma to związek z falą migracyjną – ocenia przewodniczący Komisji Penitencjarnej Horst Hund w rozmowie z gazetą.

Wpływ fali migracyjnej na procentowy wzrost odsetka cudzoziemców wśród więźniów jest wyraźny zwłaszcza w Bawarii. W czasie ostatnich 6 miesięcy w tym landzie aresztowano bowiem ok. 800 przemytników ludzi.

Jak przekonują dziennikarze, sytuacja ta wymaga zaangażowania większych środków finansowych na tłumaczenia i kursy językowe cudzoziemców. Berliner Morgenpost wskazuje, że więźniowie często nie wykonują poleceń strażników i nie przestrzegają regulaminu tłumacząc się niezrozumieniem w języku innym niż ojczysty.

Źródło: Berliner Morgenpost

kup artykuly platne