Prezent na 50. urodziny

 

Stewardesa United Airlines Sabrina Swenson postanowiła odbyć nietypową podróż samolotem z okazji 50. rocznicy urodzin. Przed startem stewardesa została przywiązana w pozycji stojącej na szczycie dwupłatowca Boeinga Stearmana. Jak potwierdziła, pierwszy lot na skrzydle odbyła 8 lat temu, choć nie był to pierwszy odnotowany wyczyn tego typu. Wszystko to dzięki odkryciu, że w Waszyngtonie jest miejsce, które pozwala wyjść na skrzydło, gdy samolot jest w powietrzu.

– Wiedziałam, że muszę to zrobić, a jaka okazja byłaby do tego lepsza niż moje 50. urodziny? – komentowała później stewardesa.

Po treningu w Akademii Mason Wing Wing w Sequim, Swenson i pilot wystartowali. Gdy kobieta znalazła się w powietrzu, zaczęła od rozkoszowania się widokami, a potem nadszedł czas na działanie.

– Półwysep olimpijski i przepiękna Cieśnina Juan de Fuca, która oddziela Kanadę od Stanów Zjednoczonych, jest oszałamiająca. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości i zwolnieniu, pilot machał skrzydłami, dając mi znać, że nadszedł czas, aby się wydostać. Opuściłam swoje siedzenie i walcząc z wiatrem przez cały czas, ostrożnie przecisnęłam się między kablami nade mną do słupa na szczycie samolotu, oparłam się o niego i weszłam w czteropunktową uprząż – relacjonuje stewardesa.

Następnie, jak gdyby przebieg wydarzeń nie był wystarczająco emocjonujący, pilot zaczął robić akrobacje, w tym pętle, beczki i młoty.

– Trzymałam się mocno w czasie pierwszej pętli, ale po tym, jak pierwsza zakończyła się sukcesem, skończyłam z ostrożnością i wyciągnęłam obie ręce! – wspomina Swenson.

Jednak kobieta przestrzega, że poważne potraktowanie szkolenia i ostrożność podczas poruszania się w powietrzu są konieczne.

Źródło: CNN

kup artykuly platne