Polacy najliczniejszą grupą

 

Nabożeństwem na bulwarze nad brzegiem Oceanu Spokojnego Costa Cintera w Panamie rozpoczęły się 34. Światowe Dni Młodzieży. We mszy, którą poprowadził arcybiskup Panamy Jose Domingo Ulloa Mendieta, wziął udział prezydent Panamy Juan Carlos Varela i jego małżonka Lorena Castillo de Varela.

Panama z wielką radością oraz z otwartymi ramionami i sercem przyjmuje wszystkich pielgrzymów przybyłych do tego małego kraju, aby spotkać się z Jezusem Chrystusem – Drogą, Prawdą i Życiem. Kościół czeka na „wiosnę młodzieży”. Ufamy wam, wiele się po was spodziewamy, bo jesteśmy w pełni przekonani, że dokonywanie zmian i przekształceń, jakich wymaga ludzkość i Kościół leży w waszych rękach, w waszych możliwościach, w waszej wizji lepszego świata – mówił w czasie kazania arcybiskup Mendieta.

Światowe Dni Młodzieży po raz pierwszy w historii odbywają się w państwie leżącym w Ameryce Środkowej. Hasłem, które przyświeca spotkaniu, jest cytat z Ewangelii świętego Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Jak wynika z danych organizatorów, najliczniejszą grupą pielgrzymów z Europy są Polacy, których w Panamie jest obecnie ponad 3,5 tys. Papież Franciszek dołączy do młodzieży zgromadzonej na ŚDM w dniu dzisiejszym.

kup artykuly platne