Członkostwo UE dla naszych partnerów

 

Zadaniem krajów takich jak Polska jest doprowadzenie do modernizacji i rozszerzenia programu Partnerstwa Wschodniego, aby zapewnić Gruzji i innym krajom PW perspektywę pełnego członkostwa w UE – powiedział w piątek w Tbilisi szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Musimy stale przypominać naszym przyjaciołom i sojusznikom w zachodniej części Europy, że projekt europejski – Europy zintegrowanej, demokratycznej, przemienionej i zjednoczonej – nie jest dokończony, dopóki kraje takie jak Gruzja nie są częścią UE" – podkreślał Waszczykowski na wspólnej konferencji prasowej z szefem gruzińskiej dyplomacji Micheilem Dżanelidze.

Jak dodał szef polskiego MSZ, zadaniem krajów takich jak Polska jest zmodernizowanie i udoskonalenie programu Partnerstwa tak, "aby zapewnić Gruzji i innym krajom PW perspektywę pełnego członkostwa w Unii".

Spotkanie z Dżanelidze rozpoczęło trzeci, ostatni dzień wizyty polskiego ministra w krajach Kaukazu Południowego.

Po zakończeniu spotkania ze swoim gruzińskim odpowiednikiem Waszczykowski weźmie udział w otwarciu nowej siedziby ambasady RP w Tbilisi. Następnie szef MSZ uda się do Erywania, gdzie ma się spotkać z prezydentem Armenii Serżem Sarkisjanem oraz ministrem spraw zagranicznych tego kraju Edwardem Nalbandianem.

Źródło: