Bibliografia Meghan Markle i społeczny awans

 

Do królewskiego wesela zaledwie kilka tygodni. Nic więc dziwnego, że ukazała się książka biograficzna o Meghan Markle. Nowa książka królewskiego biografa o amerykańskiej aktorce ujawnia, że zawsze chciała zostać księżniczką Dianą. Morton, brytyjski dziennikarz, który po raz pierwszy ujawnił oszałamiające szczegóły nieudanego małżeństwa księżnej Diany z ojcem Harry'ego, księciem Karolem, właśnie napisał o Meghan „A Hollywood Princess” – biografię, która ma być opublikowana w Wielkiej Brytanii 12 kwietnia.

 
She is Beautiful inside-out😍 #suits #suitors #suitsfans #suitsfandom #suits_usa #suitsusa #suitsinspiration #gabrielmacht #harveyspecter #followme #gainpost #l4l #mikeross #patrickjadams #rachelzane #cook #ginatorres #vogue #jessicapearson #louislitt #rickhoffman #donnapaulsen #sarahrafferty #buisness #mercedes #meghanmarkle

Post udostępniony przez @ meghan_markle


Tabloid The Sun, największa gazeta obiegowa w Wielkiej Brytanii, zaczął publikować fragmenty książki w weekend, w porozumieniu promocyjnym z brytyjskim wydawcą Michaelem O'Marą Books. Sprzedaż książki jest w USA wstrzymana, dopóki nie zostanie wprowadzona do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jak dotąd czytane fragmenty nie wskazują na nic zaskakującego w związku Markle, 36-letniej, rozwiedzionej aktorki, która wychodzi za mąż za księcia Harry'ego w Windsor Castle 19 maja tego roku, a przynajmniej nie szokuje w sposób, w jaki książka o historii księżnej, która dokładnie opisywała szczegóły baśniowego małżeństwa księcia Karola i byłej lady Diany Spencer, które było w istocie koszmarem oskarżeń, rozpaczy, zdrady i szalenie niedopasowanych osobowości. Zamiast tego o Markle przez większą cześć książki stwierdza się, że jest ... cóż, po prostu cudowna.

– Podobnie jak wielu Amerykanów, Markle była zakochana w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a szczególnie podziwiała Dianę. Była tak zainspirowana słynną na całym świecie działalnością humanitarną Diany, że sama podjęła się podobnej akcji charytatywnej. Była zrozpaczona śmiercią Diany, oglądała liczne filmy o księżnej i czytała książkę biograficzną. Według przyjaciół rodziny była zaintrygowana Dianą nie tylko ze względu na jej styl, ale także ze względu na swoją niezależną misję humanitarną, postrzegając ją jako wzór do naśladowania – pisze Morton.

Zdradza także, że koleżanka Markle – Ninaki Priddy, która była na jej pierwszym ślubie, powiedziała, że jej przyjaciółka „chce zostać księżniczką Dianą 2.0”.

Morton sugeruje, że Markle chciała awansować społecznie i nie bała się kończyć związków, jeśli czuła, że jej w tym przeszkadzają, jakk jej związek z pierwszym mężem – producentem z Hollywood, Trevorem Engelsonem. Pobrali się na Jamajce we wrześniu 2011 roku, a od lutego 2013 roku mieszkali osobno, gdy rozpoczęła się kariera aktorska Meghan i kobieta przeniosła się z rodzinnego Los Angeles do Toronto. Wkrótce potem ich związek zmienił się. Poznawała nowych ludzi, zarabiała więcej i nie była już zależna od męża. Był wstrząśnięty, gdy małżeństwo dobiegło końca:

– Przyjaciel przedsiębiorcy twierdził, że małżeństwo zakończyło się gwałtownie, a Meghan wysłała Trevorowi pierścionki zaręczynowe listem poleconym. Genealogiczne śledztwo Morton odsłoniło odległy związek między Markle i rodziną królewską – pisze Morton w biografii.

Informuje również, że Markle jest potomkiem szkockiego watażki Roberta Bruce'a, który poprowadził Szkotów do zwycięstwa nad angielskim królem w 1314 roku, aby zostać królem Robertem I ze Szkocji.


– To linia rodowa Meghan (babci) może być powiązana bezpośrednio ze szkockimi królewskimi nazwiskami. Dzięki swemu przodkowi Rogerowi Shawowi niebieska krew Meghan została przetransportowana do Ameryki. Dla brytyjskich mediów kontemplujących nową i niekonwencjonalną królewską pannę młodą, odrobina królewskiej krwi jest lepsza niż żadna. Niecałe dwa miesiące przed powiedzeniem: „Tak” Książę Harry i Meghan Markle rozpoczęli swoją pierwszą oficjalną wspólną wizytę w Irlandii Północnej 23 marca 2018 roku.