Transfer wart 2,1 miliarda dolarów

 

Włoski dom mody Versace zostanie przejęty przez amerykańskiego giganta branży modowej Michaela Korsa za 2,1 miliarda dolarów. Po sfinalizowaniu transakcji planowana jest zmiana nazwy firmy na Capri Holding Ltd.

– Przejęcie Versace jest milowym krokiem dla naszej grupy. Wierzymy, że z potencjałem naszej grupy dom mody Versace będzie osiągać ponad 2 mld dolarów przychodu – napisał w oświadczeniu prezes grupy Michael Kors John D. Idol.

Versace to jeden z ostatnich ekskluzywnych domów mody, który była firmą rodzinną. Do Santo, Donatelli oraz jej córki Allegry należało 80% akcji firmy. Dlatego transakcja budzi spore emocje w branży modowej. Fani Versace obawiają się, że jej przejęcie przez Michaela Korsa to utrata ekskluzywności, ponieważ gigant branży modowej zamierza podwoić przychody zwiększając z 200 do 300 liczbę sklepów i wprowadzając tańsze produkty. Obaw nie podziela jednak Donatella Versace.

– To jest ekscytujący moment dla Versace. Santo, Allegra i ja uważamy, że ten krok pozwoli Versace osiągnąć pełen potencjał – powiedziała dyrektor artystyczna Donatella Versace.

Źródło: 

kup artykuly platne