Scarlett Johansson zarabia jako superbohaterka

 

Scarlett Johansson została uznana przez magazyn Forbes za najbardziej dochodową aktorką roku 2016. Amerykańska gwiazda znalazła się na szczycie listy po tym jak 1,2 miliarda dolarów (977 milionów funtów) dochodu w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyniosły jej filmy, takie jak „Captain America: Wojna bohaterów” i „Ave, Cezar!”.

32-letnia Johansson występuje w filmie Kapitan Ameryka, który współreżyserują Chris Evans i Robert Downey Jr. Zajęli oni drugie miejsce w rankingu Forbesa z 1,15 mld dolarów dochodu. Na 9. miejscu listy najbardziej dochodowych aktorów znalazł się również Brytyjczyk Felicity Jones, który zdobył 805 mln dolarów, głównie dzięki hitowi „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Na wysokich pozycjach rankingu znaleźli się również aktorzy filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” – Amy Adams, Ben Affleck i Henry Cavill (byli na piątym, szóstym i siódmym miejscu).

Forbes przygotował roczny ranking wykorzystując wyliczenia globalnej sprzedaży biletów najlepszych filmów. Lista została zdominowana przez komiksy i filmy o superbohaterach.

Źródło: Forbes

kup artykuly platne