To czwarty pod względem wielkości kamień w Botswanie

 

Lucara Diamond znalazła kolejny ogromny diament w swojej kopalni w Botswanie. Firma odkryła 327-karatowy biały diament zaledwie dwa tygodnie po znalezieniu 472-karatowego jasnobrązowego kamienia. To czwarty pod względem wielkości diament odkryty przez Lucarę, jednego z największych i najlepszych producentów na świecie.

Największym kamieniem odkrytym w tym miejscu był 1109-karatowy Lesedi La Rona. Jest drugi co do wielkości, dzięki czemu został sprzedany na aukcji w zeszłym roku za 53 miliony dolarów. Za inny, 813-karatowy diament Lucara zgarnęła natomiast rekordową sumę 63 milionów dolarów.


 


 

2018 rok jest czasem wielkich odkryć również dla Gem Diamonds, która prowadzi działalność w górskim Królestwie Lesotho. Firma odkryła 910-karatowy kamień, który sprzedano za 40 milionów dolarów, a także siedem diamentów większych niż 100 karatów, co zapewniło jej najlepszy rok w historii.

Lucara przeprowadzi w czerwcu wyjątkową sprzedaż kamieni. Wśród skarbów do zdobycia będą chociażby diamenty o masie 327 karatów i 472 karaty.