Nietypowy sposób na nietypowy dzień

 

Prognoza pogody po bułgarsku w wykonaniu polskich dyplomatów – to atrakcja, którą przygotowano w bułgarskim radiu publicznym w dniu święta oświaty, kultury i słowiańskiego piśmiennictwa, obchodzonego 24 maja. Polskie wykonanie wiadomości w języku bułgarskim to kolejna inicjatywa, podjęta w ostatnich latach przez ambasadę polską i Instytut Polski z okazji popularnego bułgarskiego święta. Wcześniejsze atrakcje – , transmitowane w telewizji i na stronach internetowych organizatorów – polegały na czytaniu przez polskich dyplomatów wierszy w języku polskim i bułgarskim. Ich tematem były święto i język bułgarski.

Tym razem w wykonaniu polskich dyplomatów będzie można usłyszeć prognozę pogody. Czytana będzie na żywo, z delikatnym polskim akcentem.

– Brzmi sympatycznie i – tak jak poprzednie inicjatywy polskie – jest przyjmowana z sympatią – przekonuje opracowująca prognozę pogody Akademia Nauk.

Jednocześnie na ogrodzeniu ambasady RP w Sofii otwarto wystawę plakatów „Litery Bułgarii. Alfabet Europy”. Zaprezentowane projekty to dzieło młodych bułgarskich artystów.

Źródło: