Zadłużenie to problem każdego?

 


  • Zadłużenie nie dotyczy tylko osób o niskich zarobkach

  • Wiele gwiazd popadło w kłopoty finansowe

  • Przykładami są: Kim Basinger, Elton John, Nicolas Cage i Johnny Depp

Choć mogłoby się wydawać, że zadłużenie dotyczy tylko osób o niskich zarobkach, którym ledwo wystarcza pieniędzy od pierwszego do pierwszego – nic bardziej mylnego. Nie brakuje przykładów gwiazd otrzymujących milionowe gaże, które popadły w kłopoty finansowe. Okazuje się, że trafienie z listy najbogatszych do rejestru dłużników wcale nie jest trudne.

Jednym z przykładów jest amerykańska aktorka Kim Basinger, która kupiła miasteczko za 20 mln dolarów, sprzedając je za milion dolarów. Bankructwo ogłosić musiał również Elton John z uwagi na wydawanie średnio ponad 2 mln dolarów miesięcznie na zakupy.

Uważany przez Forbesa za jednego z najlepiej zarabiających aktorów Nicolas Cage popadł w zadłużenie po wydaniu 150 mln dolarów. Kupował rezydencje, auta, czaszkę dinozaura, egzotyczne artefakty tsantsa i pierwszy komiks o Supermanie. Część unikatów musiał jednak sprzedać w wyniku utraty płynności finansowej.

Podobną historię ma na koncie Johnny Depp. Choć aktor otrzymywał gaże w wysokości od 20 do 50 mln dolarów, w bilansie wydatków zabrakło mu 40 mln dolarów. Większość pieniędzy wydał na utrzymanie domów, unikatowe wina, podróże i prywatną ochronę.

kup artykuly platne