Równouprawnienie kobiet i tolerancja religijna

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) wydało zgodę dla kobiet, które chcą walczyć w hidżabach. Jak wskazano, zezwolenie na boks w hidżabach i dopasowanych strojach, które zakrywają całe ciało, ma być wyrazem priorytetów stowarzyszenia: walki o równouprawnienie kobiet i tolerancję religijną.

– Zmiana przepisów podkreśla zaangażowanie w walkę o równouprawnienie pod względem płci, jak i tolerancję religijną – zaznaczono w oficjalnym komunikacie.

Jak zapewniono w komunikacie, stroje dopuszczone podczas walk bokserskich kobiet będą zaprojektowane tak, by nie stwarzały zagrożenia dla rywalizacji i dla zdrowia zawodników.

Zgoda dla boksu kobiet w hidżabach to zmiana wobec stanowiska wyrażanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) do tej pory. Jak twierdzono, materiał, z którego wykonany jest hidżab, budzi zastrzeżenia do materiału. Dodatkowym argumentem był fakt, iż nie przylega on do głowy, co rodzi ryzyko zsunięcia się i wpływania na przebieg walk bokserskich.

kup artykuly platne